Zielone ładowarki EkoParku i Miasta

11 września 2017
admin

Drzewa, które właśnie wyrosły w Piekarach Śląskich pozwolą ekologicznie naładować telefon, ale także skorzystać z internetu i uzupełnić powietrze w kołach roweru. Nietypowe rośliny pojawiły się w pięciu lokalizacjach na terenie niemal całego miasta. To nowy projekt EkoParku, który sadzi drzewka wspólnie z miastem.

Zielone ładowarki z panelami fotowoltaicznymi znajdziecie na piekarskim ryneczku w Szarleju, na dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka, przy OK Andaluzja w Brzozowicach-Kamieniu i na Skwerze Olimpijczyjów w Brzezinach Śląskich. Ostatnie urządzenie stanęło przy Kopcu Wyzwolenia.

Zielona ładowarka umożliwia ładowanie telefonów za pomocą zainstalowanego kabla, dostępnego wejścia USB (są cztery takie porty) do którego można wpiąć dowolny kabel lub dwóch ładowarek indukcyjnych. Jest przystosowana także dla osób niewidomych i niedowidzących, gdyż posiada napisaną instrukcję alfabetem Braille’a.

Rowerzyści przy każdej z ładowarek znajdą również rozbudowany zestaw naprawczy dla rowerów składający się z dziesięciu różnych narzędzi. Stacja naprawcza wyposażona została również w kompresor, więc nie będzie problemów z napompowaniem kół.

Powierzchnia reklamowa na wszystkich ładowarkach przeznaczona została natomiast do promocji terenów inwestycyjnych, Parku Przemysłowego EkoPark, ale także systemu Nochal oraz Radia Piekary.

Urządzenia przygotowała i zainstalowała w naszym mieście firma Smartta.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt